Čím vyvažuje hřešení v jídle Míša Salačová?

Podzimní a zimní období umí s naší psychikou pěkně zamávat. Jste stále velmi pozitivní a usměvavá. Co vám pomáhá k dobré náladě?

Snažím se udržovat si nadhled a raduji se z relativně obyčejných věcí. Miluji předvánoční období a těším se z těch hezkých chvil, spolu se svými dětmi. Zároveň dbám na udržování správné životosprávy, jím zdravě, doplňuji vitamíny a také, snažím se i hodně spát. :-)

Máme krásný čas adventu. Patříte mezi ty, kteří s končícím rokem občas hřeší v jídle a přemáhá je lenost?

Lenost mě asi nepřemáhá, s tím jsem neměla problém nikdy, nicméně, samozřejmě, že občas také hřeším… :-) Je těžké jít na trhy a odolávat všem těm (často nezdravým) dobrotám, které tu nabízí. Na druhou stranu, toto „hřešení“ zase vyvažuji zdravými potravinami, které jsem zvyklá jíst běžně. Mám svá oblíbená jídla, která mě udržují fit a v kondici, stejně tak i výživové doplňky – třeba nápoj Twiggy, který je skvělý na omezení nepříjemného pocitu hladu – žádné nežádoucí přejídání pak nehrozí… ;)

V poslední době se objevilo mnoho blogů o vaření, pečení a životním stylu, které nám prý mohou přinést i „zdravější vánoce“. Bezlepkové, cukrfree, raw, paleo…. Sledujete je, vaříte podle nich?

Ano, sleduji, ale přiznám se, doma nic takového nepeču – a to hlavně kvůli mým dětem. Mí synové jsou od narození „nejedlíci“ – a jsem v podstatě ráda za to, když jim něco chutná. Kluci milují klasické perníčky, tak těch jsem letos napekla rovnou 9 plechů. :-) Nebude chybět také další klasika, vanilkové rohlíčky a linecké. Já mám tu výhodu, že nejsem moc na sladké, vánoční cukroví tedy vlastně skoro vůbec nejím.

Pečení vánočního cukroví – bez tohoto si mnoho rodin neumí Vánoce představit. Jaký je váš vztah k pečení cukroví a prozradíte nám svůj nejoblíbenější recept na vánoční cukroví?

Jak jsem uvedla výše, peču asi tři druhy. Mám oblíbený recept na perníčky, je to takový náš „rodinný poklad“ a jsou opravdu vynikající. Perníčky obsahují hodně medu a směs koření, které si sama chystám a melu. Kdo je ochutnal, byl vždycky nadšený… :-)

 

 

Štědrovečerní večeře – to je pro mnohé bramborový salát a kapr. Otázka je nasnadě, jaké je vaše štědrovečerní menu? A co nesmí Vám a rodině chybět na svátečním stole?

Já miluji ryby – jakékoliv. Ale můj manžel a mladší syn ryby nejí, takže je u nás štědrovečerní tabule poměrně pestrá. Máme kapra – pro mě, pro staršího syna lososa a manžel s malým synem řízky. K tomu bramborový salát a hranolky – pro děti.

A jednu otázku na konec. Novoroční předsevzetí – dáváte si je a umíte jich úspěšně docílit?

Nedávám, protože se mi obecně nelíbí myšlenka „měnit něco až od nového roku“. Pokud chci něco změnit, dělat jinak, začnu okamžitě, co se tak rozhodnu. Navíc – moc dobře vím, že jsem v minulosti žádná ze svých novoročních předsevzetí nedodržela… :-)

Míši přejeme krásné Vánoce, mnoho pracovních úspěchů a plno rodinného štěstí nejen v roce 2018. Děkujeme.

Foto: archiv Míši Salačové

Přečtěte si rozhovor s ambasadorkou Twiggy "Jak dnes žije Míša Salačová".

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.