Podívejte se s námi na psyllium a glukomannan  

V čem se liší a která je účinnější, pokud chcete zhubnout?

porovnani-psyllium-glukomannan-konjac-01Jak vás zasytí psyllium vs. glukomannan 
Psyllium nabývá pouze 40-60x na svém objemu oproti glukomannanu, který dokáže znásobit svůj objem až 200x. Výrobci, uvádí, že psyllium navozuje pocit zasycení. Z výše uvedeného rozdílu je patrné, že tento pocit daleko lépe navodí vláknina z extraktu konjacu.
 

Zasycení rozpustnou vlákninou je zdravé hubnutí 
Princip zasycení rozpustnou vlákninou před jídlem je přijímán i odborníky. Užívání glukomannanu můžeme proto považovat za zdravé hubnutí. Oproti psylliu navíc snižuje vstřebávání sacharidů a tuků. Zmenšíte si porce jídla a tělo si postupně zvykne na nižší energetický příjem. Není to tedy způsob jak nejrychleji zhubnout, ale vyhnete se jojo efektu. U glukomannanu nejde jen o hubnutí, přispívá také k normální hladině cholesterolu a upravuje vyprazdňování jako jiné rozpustné vlákniny. 

Pro hubnutí je vhodnější konjac 
Základní rozdíl mezi oběma vlákninami je v účinku. Psyllium má účinky jako každá rozpustná vláknina, ať už jablečná nebo vláknina v tabletách. Ověřené účinky jsou však ty, které schválila Evropská komise pro bezpečnost potravin EFSA  a výrobci je mají povinnost uvádět jako schválená zdravotní tvrzení. Zde ale nenajdete nic o tom, že psyllium je na hubnutí, že to je to správné jak zhubnout nebo dokonce jak nejrychleji zhubnout. Naopak glukomannan patří mezi přípravky na hubnutí. Vliv na snížení hmotnosti je uveden právě ve zdravotních tvrzeních EFSA. Tedy platí, pokud chci zhubnout, je nutné zvolit extrakt konjacu (glukomannan). Psyllium  vám tak pomůže jen s pozitivními účinky na hladinu cholesterolu a upraví vyprazdňování. 

Jedinečnost glukomannanu vynikne v kombinaci se skořicí
KiliTrade jako výrobce Twiggy® - obohacené rozpustné vlákniny glukomannan s extraktem skořice - jde ještě dál a spojuje schválené zdravotní tvrzení o vlivu skořice na hladinu cukru v krvi s výjimečností glukomannanu. Navíc je opravdu 100% rozpustná.

Když se podíváme na cenu, teď nemáme na mysli výrobky jako konjac houbička či houba, ale porovnáme cenu glukomannanu a psyllia může se zdát, že psyllium je levnější. Když však porovnáte co obě vlákniny umí, už to tak jednoznačné není. Pokud opravdu chcete doplnit chybějící množství rozpustné vlákniny, vyberte si podle chuti, rozpustnosti a hlavně podle účinnosti. Pokud hledáte způsob jak zhubnout je glukomannan jednoznačná volba.

Kdo elixír vykouzlil

Dokázat nemožné, změnit stávající.
Na počátku byla touha po opravdu 
funkčním drinku, doslova elixíru.

Online obchod

Pojďte si vybrat elixír podle vlastní chuti.
Doprava ZDARMA.